Güzelliklerle dolu bir yıl geçirdik.
Daha çok paylaştık, daha az tükettik.
Değişimin sürdürülebilirliği ve güzelliğin paylaşılabilmesi için çalıştık.
Hep birlikte.

Loreal Logo

  Sürdürülebilir İnovasyon

  Doğaya ve çevreye karşı duyarlılığımızı yeni bir iş fikriyle harekete dönüştürdük. Daha az atık ve daha az karbon emisyonunu hedefiyle tüm satış noktalarımızdaki teşhir ve tanıtım stantlarımızı, eko-tasarımlı stantlar olarak yenilemeye başladık. Konseptinden lojistiğine, çevreci yaklaşımın 20 altın kuralına bağlı kalarak ürettiğimiz eko-tasarımlı stantlarımızı, sürdürülebilir iş modelimizin önemli bir parçası haline getirdik. Eko-tasarımlı stantlarımızın eksiksiz ve standartlara uygun şekilde uygulanabilmesi amacıyla ilgili tüm ekiplerimize ve tedarikçilerimizin %100'üne eğitim verdik. Ayrıca, tüm tanıtım malzemelerimizde ve baskılarımızda sertifikalı kağıt kullanım oranımızı %83’e çıkardık.

  Üretirken daha az tüketmek için yeni fikirler geliştirdik.

  Sürdürülebilir Üretim

  Daha fazla yeşil elektrik, daha az su ve plastik atık, daha optimize kullanılan palet aksiyonları ile kaynaklarımızı daha verimli kullandık. 2008’e oranla karbon emisyonlarını %64, su kullanımını %38 ve atıklarımızı %33 azalttık 2008’e oranla karbon emisyonlarını %64, su kullanımını %38 ve atıklarımızı %33 azalttık..

    Sürdürülebilir Yaşam

    La Roche-Posay markamızla lise öğrencilerine cilt bakımı ve akne eğitimleri verdik, Vichy markamızla menopoz konusunda farkındalık yaratmak için sosyal sorumluluk kampanyaları hazırladık.

    Sürdürülebilir Gelişim

    Bu toprakların yetiştirdiği bilim kadınlarının; çalışkanlıklarının, azimlerinin ve başarılarının destekçisiyiz. Türkiye'de 17, Global olarak da 21 yıldır UNESCO ile beraber yürüttüğümüz "Bilim Kadınları İçin" programı kapsamında Türkiye'de bugüne kadar 300 bilim kadınına projeleri için maddi kaynak sağladık.

    Bilimle ilgili önyargıları kırmak ve yeni nesillere ilham kaynağı olmak adına yürüttüğümüz Çocuk İstanbul Bilim Programımız ile 9-14 yaş aralığında 4.246 çocuğa eğitim verdik.

      Sürdürülebilir Gelişim

      "Güzellik Engel Tanımaz" projemizde çözüm ortağımız Repack ile el ele, 6 zihinsel engelli kızımıza mesleki eğitim verdik ve L'Oréal ürünlerinin ambalajlanması konusunda istihdam edilmelerini sağladık.

      Sürdürülebilir Gelişim

      Yeni babalarımızın babalık iznini 10 iş gününe çıkardık. 2018’de çalışanlarımızın %91’inin, en az bir eğitim almasını sağladık. Özel sağlık sigortası ile tüm çalışanlarımızın her koşulda yanlarında olmaya özen gösterdik.

        Sürdürülebilir Gelişim

        Tüm dünyadaki L'Oréal Çalışanları’nın, bulundukları ülkenin en iyi koşullarına sahip olmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen global Share&Care programımız kapsamında, ülkemizde de çalışanlarımızın hayatlarını güzelleştirmek için seminerler düzenlemeye ve yenilikler hayata geçirmeye devam ettik.

        Citizen Day

        Cirizen Day ile bir günümüzü sivil toplum kuruluşlarıyla geçirdik.
        Gönüllü çalışanlarımızla Kınalıada'da kıyı temizliği yaptık, sokak hayvanları için barınaklar inşa ettik.

          Green Move

          Daha az karbon emisyonu için çalışanlarımıza eko-sürüş eğitimleri verdik. Filomuzdaki araçları düşük yakıt tüketimli araçlarla değiştirdik. Çalışanlarımız için paylaşımlı araç uygulamasını hayata geçirdik. Ve sonuç olarak karbon emisyonlarımızı %15 oranında azaltmayı başardık.

          Sürdürülebilir Ofis

          2018 yılında, ofislerimizden kaynaklanan çevre ayak izimizi azaltmak için çalıştık. Ofislerimizde kullandığımız geri dönüşümlü kağıt ve yeşil enerji oranını %100’e çıkardık.

          2016'ya oranla elektrik kullanımımızı %14, atıklarımızı %62 ve su kullanımımızı %2 azalttık. Katı atık miktarımız ise 0.

           Sürdürülebilirlik uygulamalarımızın ödüllendirilmesiyle mutlu olduk.

           BİLİM KADINLARI İÇİN

           Felis Ödülleri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisi

           BİLİM KADINLARI İÇİN

           Felis Başarı Ödülü, Adaptasyon ve Yerelleştirme Kategorisi

           BİLİM KADINLARI İÇİN

           Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Ödülleri, Sürdürülebilirlik Kategorisi

           L'Oréal Türkiye 2017 Sürdürülebilirlik Yerel Raporu

           Felis Başarı Ödülü, Kurumsak Raporlar

           Güzellik Engel Tanımaz

           Sürdürülebilir İş Ödülleri, İş Birliği Kategorisi

           2018 Sürdürülebilirlik Gelişim Raporumuz ’un öne çıkan rakamlarını
           paylaştığımız filmimizin %62’sini, kendi atıklarımızı dönüştürerek hazırladık.